Otroci vlastní pracovitosti

V dnešní době někteří lidé slovo odpočinek ani neznají. Jsou totiž otroky. Rozdíl je v tom, že v tomto případě jsou oni sami svými pány a zároveň těmi, co otročí. Ve výsledku je to možná ještě mnohem horší, protože tito lidé nedokáží rozpoznat, kde je ta hranice, kdy už mají všeho dost a tím pádem pokračují až do smrti. Možná byste ani nevěřili, kolik takových lidí mezi námi vlastně je. Je jich mnohem více, než myslíte. Jejich hlavním motorem, který je pohání, je touha.
studium u čaje.jpg
Touha po uznání, moci a penězích.
Ale také i věc, která je zdánlivě nepodstatná. V dětství byli vedeni k tomu, že nemohou odpočívat a hrát si, dokud nemají všechnu práci hotovou. Takto je jejich rodiče vychovali. A to konkrétně k puntičkářství a workoholismu, které se staly jakousi koulí u nohy, které se prostě nedokáží zbavit. Takovým lidem můžete velmi marně vysvětlovat, že v daném roce napracovali dost a měli by si zaslouženě odpočinout. Pokud ale tito lidé budou mít po ruce kancelář, dílnu, počítač či telefon, prostě nepřestanou. Když si například vyrazí k vodě a zazvoní jim telefon, okamžitě peláší do práce.
To, co vypadá jako nevinná závislost a láska k práci, se může vyvinout až k velmi nebezpečné poruše, která končí smrtí z přepracování. Pokud máte ve svém okolí někoho podobného, to nejlepší, co pro něj můžete udělat je to, že jej přesvědčíte, ať vyrazí někam na prázdniny a to hodně daleko na delší dobu. Jestliže vám bude tvrdit, že na to nemá dostatek peněz, tak byste jej měli motivovat, ať využije například takové nebankovní americké hypotéky, kterou může využít každý a to na cokoliv.
spoutané ruce.jpg
Nadměrné pracování je opravdu vysilující a je důležité si alespoň jednou za čas nějaký ten odpočinek dopřát a to nejlépe ve velké míře. Ne nadarmo se říká, že když je člověk pořádně odpočinutý, dokáže pak podávat mnohem lepší výsledky.