Autíčko jako nové

Pokud chceme, aby nám náš automobil sloužil a to pěkně dlouho, jelikož to není zrovna levná záležitost, tak se o něj musíme řádně postarat. Je pravdou, že obchody a čerpací stanice jsou přeplněny různou značkou úklidových prostředků pro zvelebení našeho plechového miláčka. Občas se nám při pohledu na cenu zastaví dech. Samozřejmě nejde o zdravotní problém, ale spíše o cenovou relaci předražených výrobků jak na úklid exteriéru, tak interiéru. Máme na výběr pár možností.
mytí veterána
1.       Výrobky si postupně zakoupit a vytvořit tak pěknou sbírku snad na vše, co bude třeba vyčistit.
2.       Zavolat profesionální službě a nechat kompletně vyčistit plasty, sedačky, gumy, atd. Možná to vyjde pomalu na stejno jako množství zakoupených výrobků a navíc se musí připočítat ušetřený čas, jelikož práci za nás provede někdo jiný.
3.       Vyzkoušet tak zvané babské rady, které doposud fungují, tak proč by to nešlo i v tomto případu.
4.       Nechat vše tak jak je, vždyť se to stejně znovu ušpiní, otázkou je, jak to tu bude za chvíli vypadat, aby si pak spolujezdec nemyslel, že vlezl do zvířecího chlívku.
mytí vozu hadrem

Čistíme podle babských rad

·         Ocet – vděčný to pomocník a to nejen na vaření. Například při ošetření stěračů budeme naprosto překvapeni jeho výkonem. Skvěle z nich vyčistí nejen mastnotu, ale zároveň i veškerou špínu. Je zvláštní, že si poradí celkem hravě i s námrazou oken, snadněji totiž roztaje a pak se i okno snadněji očistí. Docela dobře funguje, že večer s ním potřeme okno a v podstatě ráno nebudeme potřebovat škrabku, okno totiž nezamrzne.
·         Horká vody, prací prášek a kočkolit – trojice co nezklame. Kočkolit rozhodně nebudeme hledat v oddělení výrobků pro údržbu automobilů, musíme tentokrát vyrazit na nákupy do oddělení zverimexu. Jedná se o stelivo pro kočky. Pokud se nám rozlije tekutina v autě a ještě k tomu to bude divně vonět, tak je tu pomoc na dosah. Nejprve místo pořádně vysajeme hadříkem. V horké vodě rozpustíme prací prášek a tím doslova hodně místo polijeme nebo namočíme, vysušíme a zasypeme kočičí podestýlkou. Necháme do druhého dne a pak vyluxujeme.
·         Pěna nebo gel na holení – bojovníci proti zamlžování oken. Naneseme na hadřík a potřeme tím okna a je hotovo.