Úchvatná Mallorca

V nabídkách cestovních kanceláří se ostrov Mallorca zabydlel a víceméně zde i zdomácněl. Každoročně se na dovolenou do této destinace vypraví velká spousta našinců. Někteří jedou poprvé poznávat neznámé, jiní se vracejí za oblíbenou jistotou.
katedrála na Mallorce
Co je na Mallorce tolik přitažlivého?
Je největším ostrovem španělského souostroví Baleáry. Jeho výhodná poloha a krásná příroda zde láká každoročně spoustu turistů z celého světa. Mnozí vnímají Mallorcu jako synonymum pro pojem dovolená. A není se čemu divit, tento španělský klenot v moři je skutečně malým rájem na zemi.
Stálé letní klima s teplotami mírně nad třicet stupňů a až 300 slunečných dní přiláká ročně až sedm milionů turistů. Nádherně čisté moře a úchvatné písečné pláže jsou však hlavním lákadlem.
lehátka pod palmičkami
Vyžití a zábava pro všechny
Na své si zde přijdou jak mladé páry, hledající zábavu, tak rodiny s dětmi nebo i senioři, toužící po klidné dovolené.
Ostrov, na kterém se daří citrusovým plodům, vás vytrhne z reality a odnese na nějaký čas do jiného světa. Hotely nabízejí kvalitní a komplexní služby od základního ubytování po all inclusive. Můžete se však také ubytovat v malebném a klidném penzionu v soukromí.
Kdo nevydrží celou dovolenou nečinně ležet na pláži, ale chce také poznávat, může si půjčit auto a vydat se třeba do Aqualandu či delfinária. Kdo je milovníkem vysokohorské turistiky, určitě neodolá volání pohoří Sierra de Tramuntana. Horolezci si zde přijdou určitě na své, ale i zdatnější turista se může kochat úchvatnými výhledy do krajiny.
lehátka pod palmičkami
Koho láká ruch města, ten se může vydat do místní metropole Palma de Mallorca, kde si v historické části nelze nechat ujít gotickou katedrálu Panny Marie či sídlo španělské královské rodiny.
Pokud jste ještě neměli čas, nebo váhali, zda vycestovat právě na Mallorcu, tak určitě dále nepřemýšlejte. Tento rozmanitý a nádherný ostrov vás prostě nemůže zklamat. Srdečnost místních obyvatel, přívětivá krajina, slunečné počasí a dech beroucí moře jsou právě tím, co zaručí, že budete odjíždět s krásnými vzpomínkami a těšit se na příští návštěvu.