Sluneční brýle jako skvělý společník

V létě se bez nich skoro vůbec neobejdeme, neboť nás chrání před ostrým slunečním světlem. Jaké máme druhy slunečních brýlí a v čem jsou specifické?

Sluneční brýle patří do letní výbavy každého muže a ženy. I děti s oblibou nosí brýle sluneční různých barev a tvarů. Neexistují, ale jen sluneční brýle na léto, ale i v zimě na horách kdy do nás praží horské sluníčko tyto brýle s radostí přivítáme. Speciální sluneční brýle, které jsou uzpůsobené pro pohyb můžete využívat i při běžném sportování. A proč vlastně nosit sluneční brýle. Kromě toho, že chrání Váš zrak před UV zářením, dokáží i eliminovat odražené sluneční světlo od lesklých ploch a také Vás chrání před oslněním. Pokud nosíte v běžném životě i klasické brýle mohou Vám v optice vyrobit i sluneční brýle třeba na dálku. Proto i takoví lidé se nemusí vzdávat slunečních brýlí.

brýle

Polarizační sluneční brýle

Určitě jste už někdy slyšeli polarizační sluneční brýle, ale nevíte, co si pod tímto pojmem představit. Jedná se o sluneční brýle, které mají kromě UV filtru i filtr polarizační, který chrání oči před odraženým slunečním světlem od lesklých ploch, do kterých můžeme třeba řadit plochu rybníku, plocha sněhu, mokrá vozovka a jiné. Polarizační sluneční brýle také zlepšují lepší vidění ve stínu, jasnější vidění při intenzivním světle a spoustu dalších výhod, které ocení hlavně řidiči vozidel nebo také outdoor sportovci.

jezero a brýle

Nákup slunečních brýlí

Sluneční brýle můžete zakoupit jak na tržnicích, v kamenných obchodech nebo online na internetu. Pokud chcete opravdu kvalitní sluneční brýle měli byste se tržnicím vyhnout velkým obloukem. Sice tam pořídíte sluneční brýle za zlomek ceny, ale tyto brýle většinou zkreslují barvy a zhoršují vidění. Opravdu kvalitní sluneční brýle zakoupíte v optikách nebo specializovaných buticích. Oční optiky Vám také velmi rády pomohou s výběrem, případně Vám přizpůsobí brýle přímo Vašim požadavkům. Při nákupu přes internet si nejdříve daný e-shop prověřte, aby Vám poté místo brýlí nezbyly jen oči pro pláč.