Počítačové hry devadesátkových dětí

Lidé narození po roce 1990 jsou dnes ještě mladí, přitom však nevyrůstali s tabletem v ruce, a k prvnímu mobilu se dostaly mnohdy až na druhém stupni základní školy. Dostat se k počítači a moct si zahrát nějakou tu hru, byla ohromná zábava, o které se mluvilo celé hodiny, ačkoliv tehdejší hry byly oproti těm dnešním velmi primitivní. Vzpomenete si na některé z nich?

rozbitý monitor

Bulánci

Kdo se vleče, neuteče. Toto rčení se objevilo každému, kdo jako malý zapnul na svém počítači s mohutným monitorem hru Bulánci. Tato 2D hra nevypráví příběh, ani není nijak složitá, ale už tehdy jste ji mohli hrát online například proti svým spolužákům, a právě proto byla tolik zábavná. Nejedno dítě ji tajně hrálo v hodině počítačů ve škole. A v čem hra spočívá. Hrajete za Bulánky, což jsou takoví polštářovití tvorové, kteří však rozhodně nejsou žádní mazlíci. Mají zbraně, a jejich úkolem je postřílet všechny své protivníky, mnohdy jiné Bulánky. Hrát můžete na několika různých mapách, které mají různé designy, a ačkoliv hra není nijak rozsáhlá, tehdy to byl vážně hit.

Princ of persia

Tato 2D skákačka byla ve své době rovněž velkým hitem. Hrajete za perského prince, jehož úkolem je zachránit krásnou uvězněnou princeznu. Cestou musíte překonávat nejrůznější překážky, pomáhat si kouzelnými lektvary, a hlavně neumřít. Tato hra vychází stále a to v různých remacích, tudíž si ji mohou zkusit zahrát i dnešní děti.

staré monitory

The sims

Hra the sims je populární hrou stále, dnes již existuje několikátá, a velmi vylepšené verze. Devadesátkové děti však měly možnost se setkat s tou první, původní, která nebyla tolik propracovaná. Složitá povolání, nejrůznější bytosti, vysoká škola, nebo dovolená? Nic takového v této hře nebylo. Jednoduše jste psotavili domeček, jehož prvky nebyly tak rozmanité, a starali se o svoji rodinku.

Simcity

V této hře jste si mohli postavit vlastní město, chránit jej proti živlům, opravovat, ale také nechat zničit nestvůrami, či jinými dalšími přírodními živly.