NAUČTE SE ODPOČÍVAT

Slovo relaxace neznamená válet se. Protože i správně odpočívat je nutné se naučit.
Když si člověk jen tak sedne, pustí si film a něco malého sem tam zobne, není nakonec vůbec odpočinutý. Jak je to možné?
Neudělal si tu správnou pohodu.
kytky ve vlasech
Já jsem zkoušela všechno možné, až jsem zjistila, co vyhovuje mně.
Zapálím si tak dvě až tři svíčky, rozsvítím si malá světýlka, na stolek položím hrnek s horkým čajem, zabalím se do deky a čtu si.
Na tuhle chvíli ale potřebuji být sama. Každý další člověk je rušivý element.
Ráda si při odpočinku povídáte?
Zajděte si s kamarádkou třeba na kávu do vaší nejoblíbenější kavárny. Klidně si dejte i kousek dortu, protože VY jste ta, co potřebuje „dobít baterky“.
Že děti nutně potřebují něco vyrobit do školy a nikdo jiný než vy jim nepomůže?
Ale ano, jenom zkuste říct někomu z rodiny. Lichoťte, ať má pocit, že on je ten pravý, kdo je zachrání před pětkou z neodevzdaného úkolu.
Vy si potřebujete odpočinout stejně tak, jako ostatní.
Pomůže vám zpěv?Dejte se do toho z plna hrdla. Nevadí, že neudržíte notu, hlavně, že se pak cítíte lépe.
Nebo si zajděte na karaoke. Je jedno, jestli sama nebo s někým.
Myslíte, že by byl lepší pohyb, ale nerada cvičíte? Tancujte. Je jedno, jestli máte ráda bláznivé trsání, nebo klasické tance v páru.
Pokud není nikdo, kdo by s vámi rád tančil, klidně se můžete vrtět v rytmu polky sama.
Máte pocit, že pomalé courání po krámech, zkoušení oblečení bez toho, že byste za něj utrácela a následné posezení u kávy s příjemnou únavou celého těla, která je za chvíli pryč, je pro vás to nejlepší? Proč ne? Copak vám může někdo vyčítat, že jste si nakonec nic nekoupila?
Hlavu vám pročistí procházka v přírodě? Tak honem, ať už jste tam. A máte pocit, že nejlepší je mít po boku psa a rodina vám ho nechce dovolit? Půjčte si ho. Vyvenčete nějakého z útulku. Nakonec bude dobře nejen vám, ale i nějakému pejskovi.
I ruční práce můžou být osvěžující. A dokonce přinášejí pěkný a užitečný výsledek.
bruneta u kávy
V neposlední řadě i v partě kamarádů se dá hezky relaxovat. A jestli rádi hrajete bowling, nebo házenou, tak si zamluvte místo, kam byste zašli a hrou, pobíháním, pokřikováním si určitě odpočinete od běžných starostí.
Hrajete na nějaký hudební nástroj?Zavřete se v pokoji a tentokrát nebudete hrát rodině na přání, ale jen a jen pro svoji radost.
Nebo si dejte dohromady s kamarády malou domácí kapelu. Uvidíte, jak veselo bude při zkoušení a vypuštěná pára bude natotata.
Je to jen a jen na vás. Hlavně si nenechte namluvit, že musíte být rodině pořád k dispozici. Když uvidí, že si trváte na své chvíli, naučí se to respektovat a budete se divit, jak se najednou dokážou o sebe postarat.