Kdo sází na vestavěnou skříň

Vestavěné skříně v Praze se začaly v Československu objevovat již krátce po sametové revoluci. Mohli bychom o nich říci, že byly symbolem moderní doby, kdy se na náš trh dostávaly výrobky velmi praktické, funkční a zároveň vzhledově atraktivní. Spojení těchto atributů je pro vestavěné skříně na míru typické a mohli bychom si o nich v krátkosti něco povědět.

obývací pokoj

Vnitřní uspořádání – je vždy se zákazníkem vedeno tak, aby měl vlastní představu o tom, jak to uvnitř skříní bude vypadat. Každý kus je vždy originál, existují sice vnitřní moduly, které se mezi sebou různě kombinují, ale v zásadě lze celý vnitřek „překopat“ podle individuální potřeby. Stejně tak se zákazníkovi přizpůsobuje hloubka skříní, šíře dveří a samozřejmě konečný rozměr.

moderní kuchyně

Posuvné dveře – posouvání dveří se zdá být reklamním trikem, tahákem na zákazníka, ale nejde jen o lákadlo, nýbrž o skutečně funkční prvek, na jehož základech skříně staví svůj úspěch. Dveře s posuvným systémem nevyžadují prakticky žádnou údržbu, nejsou tak namáhané, jako dveřní křídla na pantech. Zatímco panty u klasické skříně musíte čas od času kontrolovat, seřizovat a dotahovat (a někdy to už ani moc nejde), s těmi posuvnými tyto starosti odpadají.

Vnější vzhled – posuvné dveře vestavěných skříní vytváří dojem čistoty a elegance, je to cosi nadčasového, možno říci i „kosmického“, kdy se ve vesmírných plavidlech žádné křídlové dveře na panty nevyskytují. Vestavba podél celé stěny nebo ve výklenku pod schodištěm pak vypadá, jako by s okolním prostorem přímo srostla, tedy za předpokladu, že vyberete vhodný vzorek, barvu a případné další prvky, jako jsou zrcadla či fototapety.

A co se týče barvy dveří, dejte raději přednost světlým odstínům, neboť umožňují lepší odraz světla a opticky zvětšují obytný prostor. Můžete klidně dát přednost bílé barvě, ta se hodí ke každému typu nábytku, k malbě stěn, k podlahové krytině a všem ostatním prvkům v domácnosti.