Vítaný všemi


Dobrou volbou při výběru kvalitních čajů jsou dodavatelé, kteří mají s výrobou a distribucí čaje zkušenost. A jejich výrobky jsou léta spokojenými zákazníky prozkoušeny. Protože jenom čerstvé a kvalitní náplně dárkových kazet udělají radost celé rodině. A chybu nelze udělat, pokud je tento vánoční dárek doplněn praktickým čajovým filtrem, bambusovým sítkem s rukojetí či vyrobeného z nerezi. Novinkou jsou i přesýpací hodiny, kterými lze odměřit potřebnou dobu louhování. Kvalitní teploměr zase pomáhá dodržet optimální teplotu čaje. Velký výběr je i v barevných variacích litinových čajových konvic. Ke kterým lze dokoupit šálky ze stejného materiálu. Zaručujícího potřebné udržení teploty čaje.

Vítaný dárek

Velkou oblibu si v posledních letech získaly bylinné čaje. Mezi kterými kraluje čaj ibiškový. Který je nazýván elixírem zdraví. Svou lahodnou, mírně nakyslou chutí si získává čím dál tím více uživatelů. Tento nápoj, který připomíná barvou červené víno, je naplněn antioxidanty, vitamínem C a železem. Čímž nejenže působí protizánětlivě. Ale zároveň snižuje krevní tlak. Mnozí si hrníček ibiškového čaje dopřávají večer před usnutím. Pro klidný spánek. Tento čaj nejen redukuje výši cholesterolu v těle, ale snižuje hladinu krevních cukrů a hladinu inzulínu. Připisuje se mu rovněž podpora dobré nálady. A pokud je oslazen vhodnými sladidly, může podpořit i hubnutí.

Ibiškový čaj

Ibišek je krásně kvetoucí keř. Který k nám byl dovezen ze severní Afriky. Má mnoho variant takže dneska už si ho můžete vypěstovat v květináči či na zahradě. Velkou oblibu má ibiškový čaj v jihovýchodní Asii. Ale i v Latinské Americe. V Mexiku pod názvem rosa de Jamaica. Využívá se i v ajurvédě a přírodní medicíně mnoha zemí. Včetně medicíny čínské. Obvyklá denní dávka pro milovníky ibiškového čaje jsou dva až tři hrníčky během dne. Louhovat by se neměl déle než deset minut. V létě je po vychlazení ideálním osvěžením. Spojením s ledem, mátou a citronem vzniká neopakovatelná vůně a chuť.