Od kanasty k pokeru

Dlouhá leta držela v našich domovech prim karetní hra kanasta.Nahradila žolíky, hru, která se hraje se stejným počtem karet, ale pravidla jsou jednodušší. Kanastu hráli mladí i staří a hráli ji rádi. Do doby, než se objevila karetní hra, která nejen pobaví, ale při troše štěstí se při ní dají i vyhrát peníze – poker. Pravidla této hry jsou jednoduchá a v současné době se poker dá hrát i přes internet, jak se dočtete v zajímavém článku

Pokerse hraje s 52 kartami ve čtyřech barvách. Na začátku hry je rozdán všem hráčům předem stanovený počet karet. Buď je dostanou do ruky s tím, že je vidí jen oni sami, nebo jsou vyloženy na stůl, kde je vidí i ostatní hráči. Jedna karetní partie má obvykle několik kol, ve kterých hráči popořadě sázejí a vkládají částky do společného banku. Ve formě žetonu. Ty jsou v průběhu sázení umisťovány před jednotlivé hráče, aby bylo zřejmé, kdo a kolik vsadil. Po každém sázkovém kole hráči dostanou anebo si vymění určitý počet karet, v závislosti na konkrétní pokerové variantě, která se hraje. Hra probíhá po směru hodinových ručiček.

V každé hře, pokud je hráč na řadě, má několik možností, co může udělat. Pokud hráč nečelí sázce, může pokračovat ve hře bez nutnosti sázet. Popřípadě může své karty složit. Když někdo před ním vsadil, může hráč sázku buď dorovnat. Anebo navýšit. Na konci posledního kola sázek a po dorovnání všech sázek si hráči ve hře ukážou své karty a majitel nejsilnější kombinace získává celou výhru. V případě, že stejnou výherní kombinaci drží dva anebo více hráčů, rozdělí se rovným dílem. Kolo sázek končí v momentě, kdy poslední hráč dorovná poslední sázku a všichni hráči, zbývající ve hře, vložili stejné množství žetonů.

karty

Ať už se rozhodnete, že si partičku pokeru zahrajete se svými přáteli u vás doma, nebo zvolíte hru na internetu, určitě se dobře pobavíte. A když budete mít trochu štěstí, vyděláte i peníze.