Nechte si zhotovit plastový venkovní bazén na míru

Jak je to s životností – u plastových bazénů je zásadní, aby jejich životnost nebyla pouhé dva roky, ale přesahovala několik desítek let. K čemu vám bude nádrž, kterou budete v průběhu života několikrát měnit za novou, absolvovat s tím spoustu starostí, a samozřejmě to nebude zadarmo. U plastů se obecně předpokládá, že mnohé z nich se velmi rychle rozpadají, křehnou a ztrácí své původní vlastnosti, to ovšem nesmí platit u kvalitativně špičkových výrobků pro každodenní využívání v průběhu koupací sezóny.

brýle u bazénu

UV záření – plastické hmoty mohou velmi trpět při kontaktu s ultrafialovými slunečními paprsky, odolnost vůči UV záření je základním předpokladem úspěchu při výstavbě venkovních bazénů.

Velikost a tvar – jestliže si objednáte malý nadzemní zahradní bazének o průměru čtyři metry, bude to řešení standardního tvaru a velikosti, které se prodává poměrně běžně v mnoha obchodech. Jestliže ovšem poptáváte nádrž zhotovenou na míru, přesně podle vašich požadavků či možností vaší parcely, pak půjde o bazén zapuštěný. Zapustit do země lze v podstatě jakýkoli tvar – obdélníkový se zaoblenými rohy, oválný, kulatý, prohnutý, ve tvaru elipsy, čtverce či osmičky.

venkovní bazén

Přelivové nádrže – přelivové bazény jsou nesmírně atraktivní a praktické zároveň, nestaráte se o šplouchání vody kolem, můžete do bazénu směle skákat a přeliv se stará o pravidelný odtok vody, směřující do bazénové filtrace.

Jak je to s příslušenstvím – bazén není pouhá plastová nádoba naplněná vodou, bez příslušenství se žádná „nádoba“ neobejde. Budete potřebovat filtrační okruh s patřičně výkonným čerpadlem, desinfekční prostředky, teploměr, plováky, schůdky, bazénový vysavač, teleskopické nástavce, síťky, čisticí kartáče, krycí plachty, ohřev vody, solární sprchy a některé další pomůcky pro bezpečný provoz bazénu či jeho zazimování.