Kabátek pro auto


Automobilu je dobré dopřát vhodné parkovací podmínky, proto aby nám spolehlivě a dlouhá léta sloužilo. Ve velkých městech není moc volby k výběru jak a kde zaparkovat. Pak je, ale auto terčem nepříznivého počasí, vandalů a nepozorným řidičům jiných aut. Auto je tak častěji špinavé, poškrábané nebo nabourané. Krupobití, mrazy a solení vozovky nebo naopak pražení sluníčka se na stavu vozidla nehezky podepisuje. Proto je ideální poskytnout i svému automobilu střechu nad kapotou.

Auťák

Garážové stání je častou variantou chránění svého automobilu. Ideální garáž je zděná nebo dřevěná. Můžete si v garáži auto svépomocí pohodlně opravit nebo vyčistit interiér. V garáži můžete skladovat náhradní pneumatiky nebo cokoli jiného, co si do domu nevezmete. Do garáže se nikdo cizí jen tak lehce nedostane a to ani zvířata, která nám za jiných okolností mohou poškodit kabeláž na automobilu. V zimě budete ušetření rozmrazování a škrábání čelního skla. Avšak pořizovací cena garáže je vysoká.

Garáž

Levnější variantou zastřešeného parkování je přístřešek. Přístřešek k autu může být samostatně stojící nebo přidružený k domu. Kryté místo může vzniknout pro jedno či dvě osobní auta, dle místa na Vašem pozemku. Zpracování přístřešku je formou pergoly, takže je pak ozdobou pozemku. Střecha vaše auto ochrání před nepřízní počasí a také před pokálením ptáky, padajícími větvemi nebo mízou ze stromů. Zároveň auto větrá, což je v zimě pro zdraví auta lépe. Nedochází k tak velkým teplotním výkyvům jako u garáže. Auto si můžete v klidu pod střechou opravit, umýt nebo vyčistit interiér. Avšak přístřešek neochrání motor auta před zvědavými zvířaty. Přístřešek neboli pergolu můžete využít i při letních oslavách k posezení.

Minimálně přístřešek by byl dobrý pro Vašeho mazlíčka, odmění se Vám dlouhým bezproblémovým fungováním a krásným vzhledem.