Falešný svět hvězd instagramu

Instagram je nejpoužívanější sociální platforma na sdílení fotografií. Má plno dobrých využití. Fotografové sem přidávají fotky přírody, zvířat, kuchařky uveřejňují recepty, vlastně sem mohou přidat ccokoliv, co by je mohlo proslavit. Instagramovou hvězdou se chce stát každý, a na internetu je to vlastně docela snadné. Tisíce a tisíce followerů se jen hrnou, stačí, aby váš profil měl zajímavý obsah, profesionálně vyvedené fotky, nebo… nebo abyste byli krásným člověkem. Ať už v realitě nebo jen online.
Nejpopulárnější jsou mladé, krásné a hubené dívky. Pozadu nezůstávají ani vytrénovaní sexy chlapci. Na fotkách jejich vzhled a život působí dokonale. Za sexy pózami se ale ukrývá dlouhá práce s photoshopem, tuna make upu, dlouhé pózování a několik desítek nepovedených fotografií, než konečně vznikne ta pravá. Ta po nahrání na instagram vypadá, jako kdyby byla pořízena náhle.
Instagram v pc a mobilu
Nejčastěji známí lidé instagramu upravují svá těla. Není problém zúžit jim pas, zvětšit zadek, změnit barvu očí či dokonce zvětšit prsa. Díky tomu obyčejné dívky získají postavy modelek velikosti 34. Tohle není jen neškodný trend, ale má následky na followery – mnoho mladých, lehce ovlivnitelných dívek má pocit, že jejich těla jsou ošklivá, protože nevypadají jako celebrity na fotce. Sociální sítě mohou za nárůst jak plastických operací, tak za množství poruch příjmu potravy.
Dívka na instagramu.
Postava ale není to jediné, co se influenceři pokoušejí na jejich umělé realitě změnit. Fotografie minimalistických interiérů, skvělých all inklusive dovolených a cestách divočinou nás mohou přesvědčit, že naše běžné životy jsou vlastně nudné. Zapomínáme, že to, co influenceři sdílí je jen setina jejich života a nikdo nesdílí své trapasy a nejhorší chvíle. Nemůžeme se srovnávat s pečlivě naaranžovaným životem hvězd.
Nemá cenu se stydět za naše životy. Pamatujte, když si prohlížíte všechny ty skvělé fotografie z fitness center, dovolených a drahých obchodů z oblečení – často je to všechno jen jedno velké divadlo.