Připravte vašim dětem překvapení v podobě výletu do hor

Jakmile děti obdrží na konci června vysvědčení a úspěšně zakončí školní docházku v daném ročníku, nastává tolik očekávané období letních prázdnin, na které se mnohdy těší i jejich rodiče. Ti mívají sice pouze omezený počet dnů dovolené, to ovšem neznamená, že by nemohli naplánovat rodinný výlet alespoň o prodlouženém víkendu. Poměrně často se stává, že využíváme státem stanovených svátků na začátku července, a právě tehdy by bylo možno uspořádat akci, o které děti nemusí předem vědět a bude pro ně spíše překvapením.

náměstí v Telči

Využijte půjčovny aut – nemáte-li k dispozici vlastní vůz, anebo máte, ale je nepojízdný, v servisní opravě, existuje možnost pronájmu osobního auta v půjčovně aut v Praze. Vystačíte pouze s vratnou kaucí a platným řidičákem a o technický stav vozidla nemusíte mít žádné starosti. Budete se pak soustředit na to nejpodstatnější, na plánování vaší akce, aby přinesla kýžené „ovoce“.

Jizerské hory

Neprobádaný horský terén – někteří rodiče nevěnují příliš mnoho času pečlivému výběru vhodných lokalit pro nadcházející výlet, a to je chyba. Dokonce zásadní! Nabídnou pak dětem kupříkladu přelidněnou Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův Mlýn, kde bývá na počátku prázdnin doslova nával, a akce se pak bude podobat spíše návštěvě městského nákupního centra. Chcete-li se vyhnout typické „komerční zábavě“, vybírejte raději lokality méně probádané, kam mnoho turistů nejezdí, a přesto je tu prostředí mnohdy zajímavější, než ve zmíněných oblastech.

Jizerské a Lužické hory, Novohradské hory, Česká Kanada a Česká Sibiř – nabídnete-li dětem osadu Jizerka, rozhlednu Královka a Bramberk, Mariánskou horu, Horní Maxov, Josefův Důl, Desnou, Horní Světlou pod Luží, Novou Bystřici, Albeř, Votice, Slavonice, hrad Landštejn a zámek Dačice, je docela pravděpodobné, že pak zatouží podobné výlety absolvovat znovu a znovu, a opětovně prožívat dobrodružství, která jsou jiným lidem odepřena.