Minecraft – jaký je život v kostičkované hře?

Kdo by neznal populární hru zvanou Minecraft? Tato videohra se za poslední roky proslavila natolik, že stovky tisíc let‘s playerů po celém světě nahrávají videa z této hry, na její téma se prodávají plyšáci, trička, knihy a mnoho dalšího.
hráč s prasetem
Každý hráč hrající tuto hru má možnost si vytvářet svět dle obrazu svého; ve výsledku to vypadá tak, že tvůrce onoho světa si staví stavby, kdekoliv se mu zachce, vytváří si vlastní město, či se může jen tak po světě flákat, a lovit zvířata, příšery. Životem na povrchu krychlové Země to však nekončí. Co by to bylo za dobrodružný život, kdyby nebylo možné rozšířit své pole působnosti i do podzemí. Ačkoliv těžení surovin v jeskyních vypadá jako fádní úkol, neustále vás budou obtěžovat obludy, které se v jeskyních a opuštěných dolech objevují ve větší míře než na povrchu.
 přístav s lodí
I když je pravda, že v Minecraftovém světě máte obrovskou volnost, a jste jakýmsi ekvivalentem „boha“, v momentě, kdy se cítíte být připravený na největší výzvu, se kterou se můžete v této gigantické kostce poprat, pak přichází chvíle najít tzv. „Stronghold“, a jít do jiné sféry, kde se utkáte s drakem. Nebuďte na omylu, tento drak je obrovský, silný a obtížně porazitelný. Během boje neustále bude čerpat energii z věží, jež je třeba nejprve zničit. Celou bitvu vám budou komplikovat Endermanové – dlouzí mobové, kteří kradou bloky, a rozhodně se s nimi nechcete střetnout, nemáte-li silnou výzbroj. Jakmile porazíte draka, hru se v podstatě dokončili, nicméně hrát ve svém světe můžete i dál.
 

Co lze v Minecraftu ještě dělat?

Vzhledem k pravidelným aktualizacím, vylepšováním a přidávání více předmětů, máte například šanci zabrousit do světa alchymie – vytvářet různé lektvary, vybudovat si říši v podzemí, navštívit peklo a tam zápasit s daleko nebezpečnějšími monstry, a neustále hlídat, zdali někde není láva, která vás může instantně zabít a mnohem více.
 město z kostiček

Jedna oblast je málo

Jak již bylo řečeno, v jeskyních lze narazit na opuštěné doly. Jde o rozsáhlý komplex chodeb, kde se nachází mnoho pokladů: truhly s různými předměty, co vám mohou být užitečné při „craftingu“ (vytváření)  nástrojů a dalších věcí, semínka pro vaši farmu apod. Mimo to zde můžete ve velkém těžit suroviny a tyto doly také skrývají „spawnery“, které se ve vaší blízkosti aktivují a začnou „rodit“ pavouky, ale ne jen tak ledajaké. Oproti velkým pavoukům, se kterými se setkáte především v noci na povrchu, tito jeskynní pavouci jsou malí, jedovatí a skrz pavučiny, jež jsou vždy poblíž spawneru, obtížně porazitelní. Krom dolů, je zde citovaný Stronghold, kde se skrývá portál do jiného světa – do světa Endermanů a jejich draka a Nether – místo představující peklo, kde jsou daleko nebezpečnější příšery a pevnost, která je velice podobná opuštěným dolům.
 
Minecraft je hra, která vás zkrátka dokáže zabavit na dlouhé hodiny, a pokud dychtíte o dalších nástrojích, mobech či místech, nic vám nebraní v tom, abyste si do hry přidali módy, které z vašeho hraní udělají daleko zábavnější činnost.