Internet nebo knihovna?

Internet vstoupil do našich životů možná nenápadně, ale rychle se v něm pevně usídlil.

Internet poskytuje úložiště neuvěřitelného množství dat. Kdysi, když jste potřebovali nějaké informace, museli jste zajít do knihovny, najít příslušné oddělení, knihu, v které jste předpokládali, že informaci najdete a pak dlouho listovat a číst. A dnes? Zadáte slovo do Googlu a vyjede vám spousta odkazů, které vás navedou k informaci, kterou hledáte.

internet

Vyhledávání může pomáhat v práci, kdy např. konstruktér vybírá přímo z internetového katalogu zboží, které zásobovací oddělení přes internet objedná. Co je ale opravdovým přínosem, je spousta informací, které mohou pomáhat dětem s výukou a rozšiřováním obzorů. Máte dítě, které se zajímá o historii, hrady a zámky? Naučte ho vyhledávání na internetu a budete žasnout, kolik informací najde třeba o Karlštejně. Máte specifické koníčky a zajímá vás historie textilu a oblékání https://promotextile.cz/sk/blog/news/historie-textilu-a-oblekani? Není problém, tak nahlédněte. Nejste si jistí významem nějakého slova? Stačí si ho na internetu vyhledat!

internet

Nevíte, kdy vám jede vlak? Pamatujete si, že se kdysi prodávaly jízdní řády? Pokud pamatujete, tak to už jste opravdu staří. Nebo telefonní seznamy? Ten dostávala každý rok každá domácnost zadarmo. Internet to jsou knihovny celého světa v jednom počítači, který je připojený k síti. Potřebujete informace? Tak si sedněte k počítači a naučte se hledat. Internet rychle převzal funkci knihoven a studoven. Najít informaci na internetu je rychlejší a pokud použijeme ověřené zdroje, nebo pokud si informace ověříme z více zdrojů, není důvod, proč internetu nevyužívat. Doba je rychlá a děláme vše proto, abychom čas ušetřili. Internet nám urychlí hledání informací, ale často nám další čas ukradne, protože najdeme další a další zajímavosti, které nás zaujmou.